اسمارت هوم

روشنایی هوشمند
روشنایی هوشمند
آبان ۱۱, ۱۳۹۹
اسمارت هوم

فایل صوتی این متن

جهان امروز از تکنولوژی‌های مختلف پر شده است. ما هر روز شاهد گجت‌ های هوشمندی هستیم که تأثیر زیادی در زندگی آینده ما دارند. این ابزارهای هوشمند در واقع برای پاسخ به نیازهای ما تولید می‌شوند نیازهایی مثل آسایش و امنیت که هدف تولید بسیاری از ابزارهای هوشمند است.

امروزه واژه اسمارت هوم زیاد به گوش می‌رسد. این واژه در زبان ما به معنی خانه هوشمند است. برای شناخت خانه هوشمند می‌توان گفت که مجموعه‌ای ابزارها و وسایل در خانه هستند که با استفاده از تکنولوژی روز، به راحتی و امنیت ما کمک می‌کنند. وسایل الکترونیکی مثل کامپیوتر، دوربین‌های امنیتی، دستیار صوتی هوشمند و… یک خانه هوشمند را می‌سازند.

در این مقاله قصد داریم شما را با اسمارت هوم و ویژگی‌ها و مزایای آن آشنا کنیم. اگر قصد دارید خانه‌ خود را هوشمندسازی کنید، به اطلاعات موجود در این مقاله نیاز خواهید داشت.

 

 

انواع امکانات اسمارت هوم

خانه‌های هوشمند یکی از نتایج دنیای پیشرفته امروزی است. بنابراین امکانات و مزایای بسیاری دارد. امکانات آن شامل ابزارهای هوشمند و پیشرفته است. در اینجا تعدادی از متداول‌ترین امکانات اسمارت هوم را به شما معرفی می‌کنیم.

 

دوربین‌های امنیتی

امنیت برای هرکسی اهمیت دارد. در یک خانه هوشمند دوربین‌های امنیتی و دزدگیرهایی وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توانید بر خانه خود نظارت می‌کنید. شما می‌توانید حتی زمانی که در خانه نیستید، فیلم دوربین‌ها را به صورت زنده و فقط با کمک موبایل خود مشاهده کنید. جالب است بدانید که آمارها نشان می‌دهد سارقان تمایل بسیار کمی برای ورود به خانه‌های دارای دوربین دارند.

روشنایی هوشمند

شاید زمانی روشن و خاموش کردن چراغ‌ها با دستورهای صوتی یک رویا بود. اما این روزها این رویا به واقعیت پیوسته است. با نصب چراغ‌های هوشمند در اسمارت هوم خود، شما نیز می‌توانید با فرمان‌های صوتی، آن‌ها را روشن و خاموش کنید. شرکت‌های مختلفی نیز این گونه چراغ‌‌ها را تولید می‌کنند. البته روشنایی هوشمند تنها با صورت کار نمی‌کند؛ امکاناتی چون کنترل از راه دور، استفاده از نورپردازی متنوع و متناسب با کاربرد مورد نظر و… از کاربردهای مهم این ویژگی هستند.

 

بیشتر بخوانید : کاربرد سیستم روشنایی هوشمند

 

دستیار صوتی

شاید این اسم برای شما آشنا باشد. دستیارهای صوتی ابزارهای هوشمند جدیدی هستند که امروزه در بازار به فروش می‌رسند. این ابزار دستورهای صوتی شما را در یک اسمارت هوم اجرا می‌کند. دستیار صوتی به وسایل هوشمند خانه شما متصل شده و دسترسی به آن‌ها را آسان می‌کند. بنابراین به کمک آن‌ می‌توانید وسایل هوشمند خانه مثل تلویزیون و چراغ‌ها را کنترل کنید.

وسایل الکترونیکی هوشمند

تا حالا تصور کرده‌اید که یخچال شما کمبودهای داخل خود را از فروشگاه سفارش دهد؟ یا اینکه بتوانید از راه دور اجاق گاز خود را روشن کنید؟ جالب است بدانید که این نوع وسایل آشپزخانه امروزه تولید می‌شوند. البته وجود تلویزیون‌های هوشمند دیگر غیرعادی نیست. در خانه‌های هوشمند آینده تمام وسیله‌های الکترونیکی هوشمند خواهند بود. البته برای استفاده کامل از این امکانات هنوز لازم است کمی منتظر بمانیم.

 

اسمارت هوم

 

کاربرد امکانات اسمارت هوم

البته در قسمت‌های قبلی تا حدودی با کاربرد تجهیزات هوشمند در خانه‌ها آشنا شدید. در این بخش می‌خواهیم بیشتر به این موضوع بپردازیم.

تصور کنید که یک روز بسیار پرمشغله را می‌گذرانید و از خانه خود بی‌اطلاع هستید. درحالی که خانه شما یک اسمارت هوم است. در این صورت می‌توانید موبایل خود برداشته و توسط دوربین‌های امنیتی خانه خود را مشاهده کنید. حال پس از رسیدن به خانه بسیار خسته هستید و حوصله انجام هیچ‌کاری را ندارید. حتی روشن کردن چراغ‌ها و تلویزیون نیز برای شما سخت به نظر می‌رسد. در خانه هوشمند شما می‌توانید با دستورهای صوتی ساده مثل « چراغ پذیرایی روشن شود» آن را روشن کنید. بعد از آن‌ هم در حالی که روی مبل نشسته و استراحت می‌کنید، با دستور صوتی تلویزیون را نیز روشن کنید. کانال را عوض کرده یا صدا را کم و زیاد کنید. در یک اسمارت هوم پیشرفته می‌توانید با چنین دستورهایی حتی شعله‌های گاز را کنترل کنید.

شرایطی که گفته شد شاید آرزوی همه شما باشد زمانی که خسته از سر کار به خانه می‌روید. امروزه می‌توانید به لطف پیشرفت تکنولوژی رویای خود را به حقیقت مبدل کنید. مهم‌ترین کاربرد امکانات هوشمند در خانه، تأمین امنیت و آسایش است. البته این امکانات روز به روز پیشرفته‌تر می‌شوند و در آینده سرویس‌های بیشتری ارائه خواهند داد.

 

اسمارت هوم

 

۵ نکته اساسی در رابطه با اسمارت هوم

نکاتی در رابطه با خانه هوشمند وجود دارند که باید به آن‌ها توجه کنید.

تجهیز خانه به اینترنت پرسرعت

در ابتدا باید این نکته را در نظر بگیرید که بهره‌مندی از اینترنت پر سرعت جزو نیازهای ابتدایی یک خانه هوشمند است. چرا که شما توسط اینترنت می‌توانید به ابزارهای هوشمند خود دسترسی داشته باشید و از مزایای آن‌ها بهره‌مند شوید.

وسایل هوشمند

وسایل هوشمند هستند که یک اسمارت هوم را می‌سازند. شرکت‌های معروفی درحال ساخت وسایل الکترونیکی هوشمند هستند. به کمک مشاوره با متخصصان این حوزه می‌توانید لوازم مورد نیاز را از بهترین برندها خریداری کنید و خانه هوشمند دلخواه خود را بسازید.

دسترسی به اسمارت هوم شما

شما باید دسترسی به وسایل الکترونیکی هوشمند خود را برای دیگران محدود کنید. اینگونه امنیت خانه خود و اطلاعات آن را حفظ می‌کنید. تنظیمات اسمارت هوم به گونه‌ای است که می‌توان برای آن مدیر تعیین کرد. یعنی آن‌ها به گونه‌ای تنظیم می‌شوند که تنها از افرادی که خودتان مشخص کرده‌اید، دستور بگیرند.

انتخاب تجهیزات

تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای ایجاد یک اسمارت هوم باید به دقت انتخاب شوند. درواقع شما از طریق این ابزار قرار است که خانه خود را اداره کنید. بنابراین باید به درستی عمل کنند. انتخاب وسایل تا حد زیادی به نیاز کاربران بستگی دارد. در کنار توجه به برند معتبر، باید تعیین کنید که کدام بخش‌های یک خانه هوشمند برای شما ضروری است و به کدام بخش نیاز ندارید.

نصب تجهیزات

نصب و طراحی یک خانه هوشمند عملی تخصصی است. پس باید از افراد حرفه‌ای برای این کار کمک بگیرید. در این صورت یک خانه هوشمند در اختیار دارید که به درستی خواسته‌های شما را انجام می‌دهد. انتخاب یک مجموعه حرفه‌ای در این حوزه در کشور ما اهمیت بسیاری دارد. چرا که تعداد کمی از پیمانکاران می‌توانند اسمارت هوم‌ها را به خوبی پیاده سازی کنند.

 

اسمارت هوم

 

نتیجه گیری

اکنون، پس از مطالعه این مقاله شناخت کلی درمورد اسمارت هوم دارید. چه کسی خانه‌ای را که بسیاری از کارها را فقط با دستورات صوتی انجام می‌دهد، دوست ندارد؟ در چنین خانه‌ای دیگر لازم نیست برای کارهای پیش پا افتاده وقت صرف کنید.

همانطور که گفته شد برای طراحی و ساخت یک خانه هوشمند باید به سراغ افراد حرفه‌ای بروید که شاید تعداد آن‌ها محدود باشد. البته افراد زیادی هستند که چنین ادعایی دارند. اما سابقه هر فرد یا گروه تعیین کننده است. این روزها افراد بسیاری برای هوشمند سازی خانه خود هستند. نصب دوربین‌های امنیتی و سیستم روشنایی هوشمند از جمله کارهای هوشمندسازی محسوب می‌شوند.

مجموعه هوش سازه به صورت تخصصی در زمینه هوشمند سازی انواع مختلف ساختمان‌ها فعالیت می‌کند. این گروه کارشناسانی در تمام زمینه‌ها استخدام کرده است و به همین دلیل می‌تواند پاسخگوی نیاز تمام مشتریان در این زمینه باشد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد اسمارت هوم می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت اقدام کنید.

 

سوالات متدوال

۱ روشنایی هوشمند چه امکاناتی دارد؟
امکاناتی چون کنترل از راه دور، استفاده از نورپردازی متنوع و متناسب با کاربرد مورد نظر و… از کاربردهای مهم این ویژگی هستند.
۲ دستیار صوتی چه کاربردی دارد؟
این ابزار دستورهای صوتی شما را در یک اسمارت هوم اجرا می‌کند؛ به وسایل هوشمند خانه شما متصل شده و دسترسی به آن‌ها را آسان می‌کند .
۳ چگونه تجهیزات درستی انتخاب کنیم؟
انتخاب وسایل تا حد زیادی به نیاز کاربران بستگی دارد. در کنار توجه به برند معتبر، باید تعیین کنید که کدام بخش‌های یک خانه هوشمند برای شما ضروری است و به کدام بخش نیاز ندارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما