شرکت هوشمندسازی

خانه هوشمند - هوش سازه
خانه هوشمند
تیر ۲۶, ۱۴۰۰
شرکت هوشمندسازی - هوشمندسازی - هوش سازه

شرکت هوشمندسازی ساختمان های مسکونی و اداری و تجاری از جمله مراکزی می باشند که در سال های اخیر و با ورود انواع سنسور و حسگرها به زندگی اهمیت زیادی پیدا کرده اند. این شرکت ها با ارائه تجهیزات مختلف از جمله انواع کلیدهای لمسی، سنسورهای کنترل دما و روشنایی و غیره، کنترل محیط داخلی و بیرونی ساختمان ها را به صورت هوشمند و خودکار انجام می دهند. هوش سازه؛ مجری هوشمندسازی ساختمان در ادامه با جزئیات کامل خدمات مرکز و شرکت های هوشمندسازی را معرفی خواهد نمود.

 

خدمات شرکت هوشمندسازی ساختمان

برخلاف گذشته که سنسور و حسگرها جایگاهی در خانه و ساختمان ها نداشتند، در دنیای امروز این تجهیزات با کمک پروتکل های مختلف منجر به روی کار آمدن سیستم های هوشمندسازی شده اند. در این سیستم ها از پروتکل های مختلفی از قبیل KNX، BACnet و Zigbee استفاده شده و شرایطی را فراهم می کنند تا بر اساس اطلاعات بدست آمده توسط سنسورها، عکس العمل های از قبل برنامه ریزی شده توسط تجهیزات مختلف صورت گیرد. به عبارت دیگر، شرکت هوشمندسازی با ارائه سیستم های هوشمند مدیریتی (BMS)  خدمات متنوعی را در ساختمان ها ارائه می دهند که برخی از آنها عبارتند از:

 • کنترل روشنایی ساختمان و روشن و خاموش شدن لامپ ها بر اساس میزان نور موجود در محیط
 • کنترل و تنظیم دما با فعال یا غیر فعال شدن سیستم های سرمایشی و گرمایشی بر اساس درجه دمای تنظیم شده
 • نظارت بر رفت و آمد و حرکت کودکان و افراد سالخورده در اتاق ها و سایر بخش های منزل
 • نظارت بر باز یا بسته بودن درب ها در شرایط عدم حضور افراد در منزل
 • روشن یا خاموش شدن وسایل مختلف منزل از قبیل تلویزیون
 • آبیاری هوشمند گلخانه ها و مزارع کشاورزی و باغبانی
 • کنترل تردد در ساختمان با هوشمندسازی آیفون های تصویری
 • هوشمندسازی آسانسور
 • هوشمندسازی پرده ها و باز و بسته شدن آنها از طریق برنامه های نصب شده بر روی گوشی تلفن همراه یا ریموت
 • ارائه سیستم هایی با رابط کاربری آسان با پشتیبانی از پروتکل های مختلف توسط شرکت هوشمندسازی

 

شرکت هوشمندسازی - هوش سازه

 

 

تجهیزات هوشمندسازی ساختمان

در حالت کلی و به صورت خلاصه می توان گفت، شرکت های هوشمندسازی ساختمان با نصب تجهیزات مختلف و انجام تنظیمات بر اساس شرایط مورد نیاز و اتصال بی سیم آنها به سیستم کنترل مرکزی، محیطی دارای عکس العمل را بوجود می آورند. روند هوشمندسازی در ساختمان ها به این صورت است که حسگر یا سنسورها اطلاعات را از محیط جمع آوری نموده و به سیستم کنترل مرکزی ارسال می نمایند. در نهایت سیستم کنترل مرکزی بر اساس برنامه نویسی های انجام شده و تنظیمات ارائه شده بر روی آنها فرمان هایی را برای تجهیزات مختلف ارسال میکند. از مهم ترین مزایای این شیوه هوشمندسازی ساختمان ها می توان به کاهش مصرف انرژی، افزایش امنیت در محیط و فراهم ساختن شرایط بهتر برای زندگی کودکان، افراد سالخورده و معلولین اشاره نمود. اصلی ترین تجهیزات مورد نیاز برای دست یافتن به ساختمان های هوشمند عبارتند از:

 • کلیدهای لمسی با قابلیت کنترل از راه دور
 • انواع سنسور به منظور جمع آوری اطلاعات مختلف از قبیل دما، حرکت اجسام و حتی امواج رادیویی از محیط
 • پنل های لمسی برای کنترل و مدیریت وسایل مختلف
 • دوربین و سیستم های صوتی و تصویری هوشمند
 • اپلیکیشن ها و نرم افزارهای مختلف نصب شده بر روی گوشی تلفن همراه برای کنترل شرایط ساختمان از راه دور

 

شرکت هوشمندسازی - هوش سازه

 

انواع هوشمندسازی

با توجه به پروتکل ها و استانداردها و همچنین شرایط مورد نیاز در ساختمان، انواع هوشمندسازی های مختلفی پیاده سازی میشود. به منظور پیاده سازی شرایط مناسب برای کنترل دما، نور و روشنایی در محیط و همچنین نظارت بر رفت و آمدها و حفظ امنیت در ساختمان ها، شرکت هوشمندسازی ساختمان دو روش را ارائه می دهد:

هوشمندسازی بی سیم

در این شیوه وسایل و تجهیزات مختلف موجود در محیط به صورت بی سیم و با وای فای به هم متصل بوده و کنترل آنها توسط سیستم مرکزی انجام میشود. از مهم ترین مزایای این روش ها می توان به جا به جایی آسان تجهیزات بدون نیاز به تغییر در نحوه کابل کشی اشاره نمود.

 

 

هوشمندسازی با سیم

استفاده از کابل کشی میان تجهیزات و وسایل موجود در ساختمان به منظور کنترل شرایط یکی از روش های قدیمی می باشد که در گذشته شرکت های هوشمندسازی ساختمان استفاده می کردند. استفاده از کابل کشی زیاد و نبود نظم در محیط و هزینه بر بودن اتصال مجدد پس از جا به جایی از جمله محدودیت های این روش به شمار می روند.

 


برای آشنایی با اسمارت هوم و امکانات آن می توانید:

 

برند هوشمندسازی ساختمان

از مهم ترین فاکتورها برای سنجش و انتخاب شرکت هوشمندسازی، توجه به برندهای قابل پشتیبانی توسط آنها می باشد. تجهیزات مورد استفاده برای هوشمندسازی آپارتمان و ویلا و غیره توسط برندهای مختلفی تولید میشوند که از شناخته شده ترین آنها می توان به ABB، Berker، Schneider، Zinnio، MDT، GVS، CONTROL4 و یونیت اشاره نمود. محصولات تولید شده توسط این برندها از پروتکل های مختلفی پشتیبانی می کنند و از نظر کیفیت نیز با هم متفاوت هستند. به عنوان مثال برند هوشمندسازی ABB که متعلق به سوئیس می باشد از پروتکل KNX پشتیبانی نموده و یکی از بهترین برندها در این حوزه به شمار می رود.

 

شرکت هوشمندسازی - هوشمندسازی - هوش سازه

 

مجری هوشمندسازی ساختمان

شرکت هوشمندسازی هوش سازه به عنوان یکی از شناخته شده ترین مجریان هوشمندسازی ساختمان خدمات با کیفیت با گارانتی را در این حوزه ارائه می دهد. با توجه به شرایط محیط و خواسته مشتری و میزان بودجه مورد نظر، سیستم ها و تجهیزات بی سیم و با سیم به منظور کنترل دما، روشنایی محیط، کنترل پرده ها، استخر، تردد در محیط را در خانه های نوساز و قدیمی ارائه می دهد. نرم افزارهای ارائه شده توسط این مجموعه از سیستم عامل های مختلفی همچون mac، اندروید، ios و لینوکس و ویندوز پشتیبانی نموده و دارای رابط کاربری به زبان فارسی می باشند. خدمات ارائه شده توسط این شرکت از برندهای شناخته شده ای همچون ABB، Berker و Schneider پشتیبانی می کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات این مجموعه می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه با کارشناسان گروه هوش سازه تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

۱ خانه هوشمند چه امکاناتی دارد؟
اصلی ترین تجهیزات مورد نیاز برای دست یافتن به ساختمان های هوشمند عبارتند از:کلیدهای لمسی با قابلیت کنترل از راه دور – انواع سنسور به منظور جمع آوری اطلاعات مختلف از قبیل دما، حرکت اجسام و حتی امواج رادیویی از محیط – پنل های لمسی برای کنترل و مدیریت وسایل مختلف – دوربین و سیستم های صوتی و تصویری هوشمند – اپلیکیشن ها و نرم افزارهای مختلف نصب شده بر روی گوشی تلفن همراه برای کنترل شرایط ساختمان از راه دور
۲ چه شرکتی برای اجرای هوشمندسازی ساختمان معتبر می باشد؟
شرکت هوشمندسازی هوش سازه به عنوان یکی از شناخته شده ترین مجریان هوشمندسازی ساختمان خدمات با کیفیت با گارانتی را در این حوزه ارائه می دهد. با توجه به شرایط محیط و خواسته مشتری و میزان بودجه مورد نظر، سیستم ها و تجهیزات بی سیم و با سیم به منظور کنترل دما، روشنایی محیط، کنترل پرده ها، استخر، تردد در محیط را در خانه های نوساز و قدیمی ارائه می دهد .
۳ برترین برندهای تجهیزات خانه هوشمند چیست؟
تجهیزات مورد استفاده برای هوشمندسازی آپارتمان و ویلا و غیره توسط برندهای مختلفی تولید میشوند که از شناخته شده ترین آنها می توان به ABB، Berker، Schneider، Zinnio، MDT، GVS، CONTROL4 و یونیت اشاره نمود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

تماس با ما